دستگاه تزریق پلاستیک سیلیکون (LSR)

  • فضای بیشتر بین تایبارها
  • نازل تزریق نیوماتیکی ضد نشت
  • سیلندر و ماردون ویژه سیلیکون مایع
  • کنترل دمای قالب با رابط های جداگانه
  • آببندی کامل برای جلوگیری از نشت سیلیکون
  • فیلتر دو بخشی و اتصالات مربوط به هوای فشرده

با توسعه فناوری تزریق پلاستیک، امروزه علاوه بر پلاستیک های گرمانرم (Thermoplastics)، پلاستیک های گرماسخت (Thermosets) نیز با این روش قابل فراوری هستند. پلاستیک های گرماسخت به دو گروه هارد و سافت تقسیم بندی می شوند که گروه اول شامل موادی مانند باکالیت بوده که از فناوری BMC برای تولید آنها استفاده می شود. گروه دوم یعنی پلاستیک های گرماسخت از نوع سافت شامل سیلیکون مایع (LSR) می شود. از مهمترین خواص سیلیکون مایع می توان به جریان پذیری بالا، ویسکوزیته بسیار کم، فرم گیری سریع و ضریب انبساط حرارتی بالا اشاره کرد.

در فناوری تزریق سیلیکون مایع از سیستم انتقال مواد دو بخشی استفاده می شود که دو جزء ماده اولیه لاستیک سیلیکون یعنی سیلیکون مایع و کاتالیزور را به صورت دقیق و با نسبتی ثابت به داخل محفظه مخلوط کن استاتیکی دستگاه پمپ می کند. در قسمت مخلوط کن هر دو ماده به خوبی با یکدیگر آمیخته شده و سپس با حرکت در امتداد سیلندر برای تزریق به درون قالب آماده می شوند. پس از انجام تزریق، فرایند پخت و ولکانیزاسیون لاستیک سیلیکون باگرمادهی در درون قالب انجام می گیرد.

ماشین های تزریق سیلیکون مایع ایزومی به طور اختصاصی برای تولید محصولات از جنس لاستیک سیلیکون مایع ساخته شده و به سیلندر مخصوص این کار مجهز شده اند. دقت بالا، پایداری فوق العاده، قابلیت اعتماد بالا، تکرارپذیری و نرخ تولید بی نظیر از مهم ترین ویژگی های دستگاه های سری LSR ایزومی به شمار می روند.