دستگاه تزریق پلاستیک ایستاده (Vertical)

  • حذف فرآیند تولید ثانویه و مرحله مونتاژ بعدی (تولید قطعه نهایی در یک مرحله)
  • ضد آب بودن قطعه تولید شده
  • حذف مرحله پیوند در فرآیند ساخت که موجب افزایش قابلیت اطمینان قطعه تولید شده می‌شود.
  • بخش‌های تشکیل دهنده قطعه نهایی، هماهنگی مونتاژی خوبی را ایجاد کرده و از شل شدن قطعات جلوگیری می‌کند. همچنین محصول نهایی مقاومت بالاتری در برابر ارتعاش و شوک خواهد داشت.
  • بهبود مقاومت سازه‌ای قطعات در روش قالبگیری
  • انعطاف‌پذیری در طراحی و بکارگیری از ساختار چند ماده‌ای  

دستگاه ایستاده متمایز از دستگاه تزریق پلاستیک افقی است که بر مبنای مکانیزم گیره آن، برای اطمینان از جفت شدن قطعات در موقعیت صحیح خود نیاز به تلاش، زمان و ریسک بالایی داشته و این در حالی است که نیروی جاذبه همواره در آن وجود دارد و موجب جابجا شدن قطعات در سیستم گیره افقی می‌شود.

دستگاه تزریق پلاستیک عمودی با مکانیزم گیره باز و میز چرخان طراحی شده که قابلیت کار با چندین قالب و فرآیند همزمان همانند پیش-تزریق و پسا-تزریق را دارد. نتیجه تولید با چنین دستگاهی عبارت است از نیاز به کار دستی کمتر، بازدهی بیشتر تولید، نرخ تولید بالاتر و کاهش هزینه. یکی دیگر از مهمترین مزیت‌های این دستگاه این است که در محیط کارخانه تولیدی، فضای کمتری را نسبت به دستگاه‌های تزریق افقی اشغال می‌کند.

بعارت ساده‌تر، دستگاه تزریق پلاستیک عمودی راهکاری برای تولید محصولاتی با ویژگی‌های مقاومت بالا، در دسترس بودن مداوم در صنایع الکترونیک، پزشکی، نظامی و سایر صنایع مشابه می‌باشد.

دستگاه‌های تزریق پلاستیک عمودی شرکت ایزومی به سه دسته کلی YV، YC و YH تقسیم می‌شوند که می‌توانند نیروی قفل گیره از ۱۲ تا ۳۵۰ تن را تامین کنند. سری‌های YV، YC و YH دارای چهار حالت استاندارد، میز کشویی یکطرفه، میز کشویی دو طرفه و میز چرخان می‌باشند که با توجه به نوع محصول قابل انتخاب می‌باشند.

سری دستگاه YV نوع متداول‌تر دستگاه‌های تزریق پلاستیک عمودی است که دارای مکانیزم گیره با چهار تایبار و واحد تزریق عمودی می‌باشد.

در سری YC مکانیزم گیره عمودی دستگاه بدون تایبار طراحی شده تا فضای بیشتری را برای کارکرد فرآهم کند، همچنین واحد تزریق در این نوع افقی می‌باشد.

نسخه YH از مجموعه دستگاه‌های تزریق پلاستیک عمودی دارای مکانیزم گیره با چهار تایبار و واحد تزریق افقی بوده که بیشتر برای تولید قطعات سایز بزرگ کاربرد دارد و فضای کاری کمتری را در کارگاه تولیدی اشغال می‌کند.

 

جدول زیر بصورت خلاصه برخی از اطلاعات مفید هر یک از سه سری YV، YC و YH را نشان می‌دهد:

نوع دستگاه

محدوده قفل گیره

(Ton)

محدوده وزن تزریق

(g)

محدوده نرخ تزریق (cc/s)

توان مجموع

(kW)

سری YV

12~350

28~961

36~463

6~57

سری YC

14~120

36~415

44~157

6~26

سری YH

90~500

181~2153

105~422

26~70