سوالات متداول (خدمات پس از فروش)

به محض روشن کردن المنت ها نمی توانم با ماشین کار کنم.

بدلیل حفاظت از هیدروموتور، سیلندر و جک ها کنترلر ماشین تا زمان رسیدن دمای سیلندر به میزانی که مواد پلاستیک داخل آن کاملاً مذاب شوند از حرکت اجزا متحرک جلوگیری می کند.

 

از بین نازل و اسپرو مواد نشت می کند.

نشت مواد از بین نازل و اسپرو می تواند از سرنازل نامتناسب با اسپرو، عدم نصب قالب با رینگی، خرابی پکینگ های جک کالسکه و یا شیر جک کالسکه و زیر شیری قفل کن هیدرولیک آن باشد.

 

چرا قطعه تولیدی پلیسه دارد؟

در ابتدا فشار و سرعت تزریق را بررسی نمایید که بیش از حد نباشد. سپس ببینید آیا از قفل گیره مناسب استفاده کرده اید. عدم توازی سنبه و ماتریس و یا عدم توازی دو صفحه گیره که قالب بر روی آنها سوار شده است می تواند عامل پلیسه باشد.

 

با وجود چرخش مکانیزم هیدروموتور بارگیری انجام نمی شود.

عدم موادگیری می تواند از عدم وجود مواد در سیلندر، عدم تنظیم شیر بک پرشر، بالا بودن دمای ابتدای سیلندر و یا بواسطه تغییر مواد باشد.

 

گیره در هنگام باز شدن ضربه می زند.

ضربه گیره در هنگام باز شده می تواند ناشی از قفل بالا گیره در بسته شدن، سرعت و فشار بالا در باز شدن و یا لقی بوشهای صلیبی باشد.

 

 چرا دمای روغن در حین کار افزایش می یابد؟

از ورود آب به مبدل اطمینان حاصل نمایید و کنترل نمایید که آیا اختلاف دمای حدود 10 درجه بین آب ورودی و خروجی وجود دارد. در صورتیکه موارد قبلی درست بود و بازهم دما بالا میرفت احتمال دارد که سایز چیلر یا برج خنک کننده مناسب نباشد، همچنین از صحت عملکرد شیرهای هیدرولیک اطمینان حاصل کنید.

 

دستگاه آلارم 988 در المنت ها و دمای روغن می دهد.

آلارم 988 می تواند از نشت مواد مذاب بر روی المنت ها، قطعی سیم و خرابی ترموکوپل و یا از نویز دستگاه اینورتر (درصورت نصب) باشد.

 

پمپ هیدرولیک صدای غیرمتعارف دارد.

صدای غیرمتعارف پمپ می تواند از عدم کالیبراسیون شیر P.Q ، دمای بیش از حد روغن، کثیفی فیلترها، کثیفی روغن، پایین بودن سطح روغن در تانک، هوا کشیدن سیستم هیدرولیک، انسداد مسیر خروجی روغن و یا بیش از حد تحت فشار قرارگرفتن پمپ باشد.

 

 گیره در هنگام کار صدا می دهد.

صدای گیره می تواند از عدم روغنکاری مناسب که خود می تواند از تنظیمات غلط روغنکاری، نشتی و یا انسداد لوله ها و مقسم های روغنکاری، سرعت بیش از حد حرکت صفحه متحرک و یا شکستگی اجزایی مثل پین یا بوش باشد.

 

آلارم اشکال سیستم روغنکاری

آلارم سیستم روغنکاری می تواند از عدم وجود ژل مخصوص روانکاری، عدم تمیزی فیلتر، نشتی در مسیر، خرابی رله مربوطه و مین برد و یا پرشرسوییچ مربوط به روانکاری باشد.

 

علت بالا نرفتن دمای المنت ها؟

عدم وجود برق سر المنت ها، پایین بودن کلید مینیاتوری مربوطه و یا سوختن المنت می باشد.

 

برق مانیتور قطع شده است.

اتصالی در قسمت پاور مربوطه، خرابی کنترل پنل

 

بالارفتن دمای المنت ها و عدم کنترل دمای آن

سوختن کنتاکتور یا SSR  المنت مربوطه

 

آلارم محل پران در هنگام گیره بسته از چیست؟

ابتدا خط کش پران چک شود که در موقعیت خود قرار گرفته باشد (در نقطه صفر)، سپس سنسور پران از لحاظ عملکرد چک شود.

 

گیربکس دستگاه عمل نمی کند!

شیر مربوط به گیربکس چک شود، برق سر شیر که DC 24 است بررسی شود، حرکت توازی گیره بررسی شود و همچنین در صورت اختلاف بین دو صفحه گیره هم ممکن است گیربکس عمل نکند.

 

دلایل عدم بارگیری توسط سیلندرچیست؟

ابتدا تراکم مواد چک شود که زیر فشار نباشد، سپس از لحاظ  خمیر کردن داخل سیلندر بررسی گردد، عملکرد چهارشاخ و النگویی بررسی شود.

عناوین مرتبط:

 

 

 

نظرات و سوالات خود را برای ما ارسال کنید