• تاریخ خبر : ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
  • کد خبر: ۱۳۱

تولید تک مرحله ای دسته مسواک برقی 3 رنگ

برای سومین سال متوالی تولید مسواک برقی در جهان با رشد بی نظیری همراه بوده است و امسال به رقم 69 درصد رسیده است. این وسیله به محبوبیتی روزافزون در بین مصرف کنندگان دست یافته و جایگاهی ویژه در میان لوازم خانگی کوچک برای بهداشت فردی به دست آورده است. با این وجود اغلب تولید کنندگان مسواک برقی از روش تزریق سنتی Over molding  برای تولید دسته این محصول استفاده می کنند که فرایندی کم بازده و نیازمند نیروی انسانی و فضای زیاد است و در عین حال کیفیت تولید پایینی دارد.

فرهنگ تکیه بر استفاده از فناوری های قدیمی باعث گسترش رقابت تنگاتنگ در مسیری بی ثمر می شود که مانع بهبود کیفیت، ارتقاء محصول، افزایش بازدهی و کاهش قیمت محصول می شود. توسعه پایدار هیچ کسب و کاری در صورت استفاده از فناوری های منسوخ شده قابل تضمین نیست.

دستگاه های تزریق پلاستیک سری NSW ایزومی، به فناوری شفتِ گردان مجهز هستند و مخصوص تولید قطعات دو یا چند رنگ پلاستیکی و در انواع هیدرولیکی و هیبریدی ساخته شده اند. این سری از دستگاه های تزریق ایزومی به فناوری های موقعیت یابی دقیق شفت گردان، فناوری تزریق چند رنگ، قابلیت ردیابی فرایند تزریق و ... مجهز هستند که برای دست یابی به فرایندی دقیق، دارای بازدهی بالا و مقرون به صرفه برای تولید قطعات چند رنگ ضروری هستند.

شرکت ایزومی در غرفه خود در نمایشگاه چایناپلاس 2021، خط تولید تک مرحله ای دسته مسواک برقی 3 رنگ که از مغزی با جنس پلی کربنات، برجستگی هایی از جنس TPU و چراغ نشانگر از جنس اکریلیک ساخته می شود را بر پایه دستگاه تزریق پلاستیک 3 رنگ ایزومی مجهز به شفت گردان و واحد تزریق V شکل برقی ارائه خواهد کرد. فرایند تولید این محصول شامل حک لیزری و اعمال فناوری ردیابی فرایند نیز می شود که تماما توسط خط تولید ساخته شده توسط ایزومی انجام می شوند.

قابلیت انعطاف پذیری تولید نقشی اساسی در تزریق قطعات چند رنگ ایفا می کند. چراغ نشانگری که بر روی بدنه مسواک تعبیه شده است وزن و ضخامت بسیار کمی دارد و تزریق آن نیازمند کنترل دقیق فشار و سرعت تزریق است. استفاده از واحد تزریق برقی به منظور پیشگیری از بروز پلیسه یا پر شدن ناقص این بخش از قطعه ضروری است، در همین حال دو بخش دیگر این قطعه با واحد تزریق هیدرولیکی قابل تزریق هستند. راه حل ایزومی برای هر چه اقتصادی تر شدن تولید این قطعه استفاده از واحد تزریق هیبرید برقی-هیدرولیکی است. بر اساس نیاز هر مشتری ترکیب هر بخش از واحد تزریق به صورت تمام هیدرولیکی، تمام برقی و یا هیبریدی قابل تغییر است.

 

مزایا:

  • موقعیت یابی بسیار دقیق شفت گردان: شفت گردان دستگاه های چند رنگ ایزومی به سروو موتور مجهز است که قابلیت موقعیت یابی بسیار دقیقی دارد.
  • انعطاف پذیری واحد تزریق: موقعیت قرار گیری نازل در دستگاه های چند رنگ ایزومی قابل تنظیم است. همچنین امکان انتخاب بین واحد تزریق هیدرولیکی یا برقی مطابق نیاز هر مشتری وجود دارد.
  • روش ردیابی اطلاعات تولید محصول مطابق با نیاز مشتری: تک تک محصولات تولید شده توسط این خط تولید بنا بر درخواست مشتری با بارکد دوبعدی QR Code مشخص شده تا قابل ردیابی باشند.

 

نام قطعه: دسته مسواک برقی 3 رنگ

تعداد کویته های قالب: 1 + 1 + 1

جنس: PC+ABS+TPU

ابعاد قطعه (ط×ع×ا): 156 × 32 × 30 میلیمتر

وزن قطعه: 42 گرم

زمان سیکل تولید: 55 ثانیه

منبع: http://www.yizumi.com/en/news/t9/i2111242/

 

نظرات و سوالات خود را برای ما ارسال کنید