خط تولید دستگاه تزریق پلاستیک

تزریق پلاستیک یکی از مهم ترین فرآیندهای تولید انبوه است و همیشه به عنوان یکی از کسب و کارهای پردرآمد، مورد توجه کارآفرینان قرار داشته است. گردآوری اطلاعات درباره میزان سرمایه مورد نیاز، میزان سودآوری و درآمدزایی یک حرفه، گام نخست برای ورود به آن و یا گسترش کسب و کار به شمار می رود. چنانچه قصد دارید کسب و کاری جدید را در زمینه تزریق پلاستیک راه بیاندازید و یا در حال حاضر تولیدی تزریق پلاستیک خود را دارید و مایل به گسترش آن هستید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله اطلاعات ارزشمندی در خصوص درآمد تزریق پلاستیک، سودآوری این حرفه و مقدار سرمایه مورد نیاز برای شروع کار تزریق پلاستیک ارائه خواهد شد.

درآمد ماهیانه دستگاه تزریق پلاستیک چقدر است؟

درآمد ماهیانه دستگاه تزریق پلاستیک در بازه 30 تا 150 میلیون تومان قرار می گیرد. به ازای هر یک دستگاه سایز متوسط تزریق پلاستیک، درآمد روزانه تزریق پلاستیک از 1 میلیون تومان تا 10 میلیون تومان متغییر است که مقدار دقیق آن به عوامل مختلفی مانند نوع محصول و بازار مصرف، اندازه و پیچیدگی محصولات در حال تولی و مواد اولیه مورد استفاده بستگی دارد.

محاسبه درآمد تزریق پلاستیک نیازمند در نظر گرفتن مواردی مانند حوزه فعالیت، جنس مواد اولیه، تناژ دستگاه، بازدهی تولید و تعداد شیفت های کاری است. برای محاسبه سود تزریق پلاستیک، کافی است تا هزینه های تولید شامل هزینه استهلاک ماشین و قالب، اجاره سوله و هزینه های نیروی کار را از درآمد بدست آمده کسر نماییم. به صورت تقریبی سود بدست آمده از تزریق پلاستیک برابر با نیمی از درآمد کسب شده است، بنابراین به طور میانگین می توان از یک دستگاه تزریق پلاستیک سایز متوسط، ماهیانه بین 15 تا 75 میلیون تومان سود خالص کسب کرد. درآمد و سود کسب شده در این حرفه به تعداد، تناژ و تعداد شیفت کاری دستگاه ها بستگی دارد. لازم به یادآوری است که اعداد و ارقام گفته شده، برای ارائه خدمات تزریق پلاستیک اجرتی یا ضربی صدق می کنند و چنانچه یک تولیدکننده، مالک محصول تولیدی خود باشد، بسته به قیمت فروش محصول و حاشیه سود آن می تواند درآمد بیشتری را کسب کند.

در جدول زیر، درآمد تزریق پلاستیک به صورت روزانه، ماهانه و همچنین درآمد ضربی یا اجرتی آن بر اساس تناژ دستگاه ارائه شده است:

جدول میزان درآمد تزریق پلاستیک

درآمد تزریق پلاستیک میزان درآمد در نیمه دوم سال 1402
درآمد روزانه تزریق پلاستیک (تک شیفت) 1 تا 5 میلیون تومان
درآمد روزانه تزریق پلاستیک (سه شیفت) 2 تا 10 میلیون تومان
درآمد ماهیانه تزریق پلاستیک 30 تا 150 میلیون تومان
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 60 تن 900 تا 1600 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 90 تن 1100 تا 1900 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 120 تن 1300 تا 2200 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 160 تن 1500 تا 2700 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 200 تن 1800 تا 3000 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 260 تن 2100 تا 3400 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 320 تن 2500 تا 4000 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 400 تن 3200 تا 5000 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 480 تن 3800 تا 6000 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 560 تن 4500 تا 7000 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 650 تن 5500 تا 9000 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 800 تن 7000 تا 13000 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 1000 تن 9000 تا 17000 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 1400 تن 12000 تا 21000 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 1800 تن 15000 تا 28000 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 2600 تن 25000 تا 50000 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 3000 تن 30000 تا 60000 تومان (برای هر ضرب)
درآمد دستگاه تزریق پلاستیک 4000 تن 40000 تا 90000 تومان (برای هر ضرب)

 

درامد-ماهیانه-تزریق-پلاستیک

درامد تزریق پلاستیک

همان گونه که پیش تر گفته شد، درآمد ماهانه حاصل از تزریق پلاستیک در سال 1402 در بازه 30 تا 150 میلیون تومان به ازای هر دستگاه در هر ماه برآورد می‌شود، به عبارت دیگر می توان روزانه بین 1 تا 5 میلیون تومان از هر دستگاه تزریق پلاستیک درامد کسب کرد. کارخانه‌های تزریق پلاستیک با اضافه کردن تعداد دستگاه های خود می توانند درآمد خود چند برابر کنند.

یادآور می شود که درامد تزریق پلاستیک به عوامل مختلفی از جمله تعداد و تناژ دستگاه های تزریق پلاستیک، اندازه و پیچیدگی قالب ها، مواد اولیه مورد استفاده و بازدهی فرایند تولید بستگی دارد. علاوه بر این موارد، هزینه نیروی کار نیز می تواند تاثیر بسزایی در درآمد کسب و کارها در صنعت تزریق پلاستیک داشته باشد. برای به حداکثر رساندن سودآوری، تولیدکنندگان باید این هزینه ها را با دقت مدیریت کنند و به طور مداوم به دنبال راه حل هایی برای بهبود کارایی و کاهش ضایعات باشند. نکته مهمی که در اینجا باید مورد توجه قرار گیرد این است که با 2 برابر شدن تعداد دستگاه ها، بسیاری از هزینه های سربار مانند اجاره کارگاه، هزینه بازاریابی و تبلیغات، حقوق پرسنل، بیمه و هزینه های آب و برق، کمتر از 2 برابر افزایش خواهند یافت که این ویژگی می تواند سوداوری تزریق پلاستیک از طریق توسعه کسب و کار و افزودن بر تعداد دستگاه ها را به طرز مطلوبی ارتقاء بخشد.

تزریق پلاستیک یک صنعت بسیار سودآور است که انتظار می‌رود اندازه بازار جهانی آن تا سال 2025 از 210 میلیارد دلار فراتر رود. رشد عظیم حجم بازار تزریق پلاستیک در اثر افزایش تقاضا برای قطعات پلاستیکی در طیف گسترده‌ای از صنایع از جمله خودروسازی، صنایع بسته‌بندی، لوازم الکترونیکی و تجهیزات پزشکی حاصل می شود و درآمد قابل توجهی را برای فعالان این صنعت به ارمغان خواهد آورد.

بازار تزریق پلاستیک

به طور کلی، پتانسیل درآمدی تزریق پلاستیک قابل توجه است، اما موفقیت در این صنعت مستلزم ترکیبی از تخصص فنی، کارایی عملیاتی و تعهد استوار برای رضایت مشتری است. شرکت هایی که بتوانند به این اهداف دست یابند، موقعیت خوبی برای رشد بلندمدت و سودآوری در بازار تزریق پلاستیک دارند.

از ابتدای صنعتی سازی تولید پلاستیک تاکنون، هر روز بر میزان مصرف و تقاضای پلاستیک در جهان افزوده شده است. تاکنون هیچ ماده ای یافت نشده است که به آسانی و ارزانی پلاستیک قابل فراوری بوده و با آن قابل جایگزین شدن باشد. تمامی پیش بینی ها از ادامه ی روند افزایشی تولید و مصرف پلاستیک در جهان حکایت می کند و بر این اساس می توان آینده ی صنعت پلاستیک را تا دهه های آتی روشن ارزیابی کرد. تزریق پلاستیک متداول ترین روش فراوری پلاستیک است، بیش از 80 درصد قطعات پلاستیکی چند بار مصرف مانند لوازم آشپزخانه، اجزاء لوازم خانگی، قطعات خودرو و … که همه روزه با آن ها سر و کار داریم به روش تزریق پلاستیک ساخته می شوند. با ظهور فناوری IML، تزریق پلاستیک سهم قابل توجهی نیز در تولید ظروف یکبار مصرف پیدا کرده است.

صنعت تولید پلاستیک پتانسیل فعالیت و رشد در همه نقاط جهان را دارد و این صنعت در یک یا چند کشور خاص قابل تمرکز نیست. ریشه این موضوع در چگالی پایین پلاستیک نهفته است که باعث می شود قطعات پلاستیکی نسبت حجم به وزن بالایی داشته و از این رو حمل و نقل آنها به نقاط دوردست پرهزینه شود. این ویژگی باعث تمرکززدایی و تبدیل صنعت پلاستیک سازی به صنعتی جهانی و غیر قابل انحصار شده است، بنابراین هر تولیدکننده ای در عرصه بازارهای محلی از مزیت رقابتی برخوردار است.

علاوه بر موارد گفته شده، برخورداری کشور از منابع نفت و گاز و صنایع پتروشیمی، دسترسی به مواد اولیه ارزان قیمت را برای پلاستیک سازان میسر ساخته است، بر همین اساس صنایع پلاستیک سازی کشور شکوفا شده و تزریق کاران ایرانی توانایی رقابت با تولیدکنندگان چینی را نه تنها در بازار داخلی، که در بازار کشورهای همسایه نیز دارا هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق پلاستیک به مقاله راهنمای کامل تزریق پلاستیک: فرآیند، مزایا و نکات کلیدی | نکو بهینه ماشین (nbmmachinery.com) مراجعه نمایید

درآمد تزریق پلاستیک

کسب درآمد از دستگاه تزریق پلاستیک

دستگاه تزریق پلاستیک یکی از ماشین آلات صنعتی است که به کمک آن می‌توان به درآمد ماهیانه قابل توجهی دست یافت. این دستگاه‌ بر اساس فرایند ساده ای کار می کند و به گونه‌ای طراحی شده تا کار کردن با آن برای نیروی انسانی نیمه ماهر آسان باشد. دستگاه تزریق پلاستیک دارای قابلیت تولید انبوه است و به راحتی می‌تواند تولید یک قطعه را بارها و بارها تکرار کند و پاسخگوی نیاز صنایع مختلف باشد،  از طرف دیگر با خرید یک دستگاه و چندین قالب مختلف می‌توان محصولات متفاوت را تولید و به بازار عرضه کرد. اگر به دنبال یک ایده خط تولید با درآمد بالا هستید، تزریق پلاستیک انتخابی کاملاً هوشمندانه است. در حال حاضر با پیشرفته شدن فناوری دستگاه های تزریق پلاستیک و رونق گرفتن این صنعت، درآمد حاصل از تزریق پلاستیک به صورت روزافزون در حال افزایش است.

به طور کلی، تزریق پلاستیک به دلیل هزینه نسبتاً پایین مواد اولیه و بازده تولید بالای دستگاه تزریق پلاستیک صنعتی بسیار سودآور است. یک ماشین تزریق پلاستیک کارامد با کمک نیروی کار ماهر و تجهیزات جانبی مناسب می‌تواند حجم بالایی از محصولات را در مدت زمان کوتاهی و طی یک پروسه اتوماتیک تولید کند که منجر خلق درآمد و سود سرشاری می‌شود. با این حال، پتانسیل درآمد حاصل از تزریق پلاستیک بدون چالش نیست و تولیدکنندگان در این صنعت باید همواره به دنبال نوآوری، بهبود مداوم محصولات و جلب رضایت مشتری باشند.

در ادامه به بررسی عوامل موثر در درآمد و سود آوری تزریق پلاستیک می‌پردازیم.

عوامل موثر بر درآمد ماهانه تزریق پلاسیتک

توضیحات

اقدامات قابل انجام

کارکرد دستگاه تزریق پلاستیک

افزایش مدت زمان کارکرد مفید دستگاه تزریق پلاستیک

افزایش ساعات یا شیفت های کاری، کاهش مدت زمان خواب دستگاه با تعمیرات پیشگیرانه

بازدهی تولید

افزایش بهره وری و بازدهی دستگاه تزریق پلاستیک

کاهش زمان سیکل تولید

انرژی و مواد اولیه

کاهش هزینه مصرف انرژی و مواد اولیه

استفاده از دستگاه مجهز به سروو موتور، استفاده از مواد افزودنی پر کننده

تعمیرات و نگهداری

کاهش هزینه تعمیرات و نگهداری دستگاه تزریق پلاستیک

تعمیرات پیشگیرانه، تامین موثر قطعات یدکی

نیروی انسانی

کاهش هزینه مرتبط با نیروی انسانی

استفاده از سیستم های اتوماسیون تولید، افزایش بهره وری پرسنل از راه آموزش

کیفیت محصول

ارتقاء سطح کیفیت محصولات تولیدی

تمرکز بر کاهش نرخ مردودی، ضایعات و خرابی محصول

وضعیت بازار

افزایش نقش آفرینی در بازار پلاستیک

شناسایی روندها و نیازهای جدید، تمرکز بر افزایش سهم بازار

استراتژی قیمت گذاری

اتخاذ رویکرد مناسب برای تعیین قیمت محصولات پلاستیکی

قیمت گذاری رقابتی برای فشار به رقبا، تمرکز بر افزایش حاشیه سود

ارتقاء فناوری

پذیرش فناوری های جدید و تجهیزات پیشرفته

اتوماسیون صنعتی، بهینه سازی فرایند تولید

رعایت مقررات

رعایت قوانین و مقررات و پیروی از استانداردها

پیروی از استانداردهای ایمنی، مقررات زیست محیطی و کیفیت محصول

 

اهمیت خرید دستگاه تزریق پلاستیک با کیفیت در افزایش سود

در حالی که هزینه و قیمت دستگاه تزریق پلاستیک یک جنبه مهم برای تصمیم گیری است، با این حال سرمایه گذاری بر روی دستگاه تزریق با کیفیت، به همان اندازه مهم است و باید در هنگام تصمیم گیری مورد توجه قرار گیرد. یک دستگاه تزریق پلاستیک با کیفیت، محصولاتی با کیفیت بالا تولید می کند و در دراز مدت سود آوری بیشتری را به همراه خواهد داشت. علاوه بر این، سرمایه گذاری بر روی دستگاه تزریق با کیفیت در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود، زیرا نیازی به تعمیر و تعویض مداوم قطعات ندارید. هنگام ارزیابی کیفیت یک دستگاه قالب گیری تزریقی، مهم است که شهرت برند، مواد به کار رفته در ساخت آن و سطح پشتیبانی مشتری و خدمات پس از فروش ارائه شده توسط سازنده را در نظر بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه تزریق پلاستیک، به صفحهٔ دستگاه تزریق پلاستیک ما مراجعه نمایید. در این صفحه می‌توانید مشخصات فنی دستگاه‌ تزریق پلاستیک را مشاهده کرده و ویژگی آن ها را بررسی نمایید. با مراجعه به این صفحه، می‌توانید به راحتی انتخابی را براساس نیازهای خود انجام دهید و با دقت ویژگی ها را مقایسه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه تزریق پلاستیک به صفحه دستگاه تزریق پلاستیک | نکو بهینه ماشین (nbmmachinery.com) مراجعه نمایید.

 

سرمایه مورد نیاز تزریق پلاستیک در شروع کار چقدر است؟

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ورود به حرفه تزریق پلاستیک در سال 1402 در حدود 3 میلیارد تومان است که تقریباً دو سوم آن برای خرید دستگاه تزریق پلاستیک، قالب و دستگاه آسیاب صرف می شود. در مواردی که دسترسی به منبع آب خنک وجود نداشته باشد، برج خنک کننده و یا چیلر نیز مورد نیاز خواهد بود که سرمایه مورد نیاز تزریق پلاستیک را تحت تاثیر قرار می دهد.

در تخمین سرمایه مورد نیاز تزریق پلاستیک باید به سرمایه در گردش برای خرید مواد اولیه، پرداخت حقوق پرسنل و سایر هزینه ها نیز توجه شود. به عنوان یک حساب سرانگشتی، حداقل یک سوم کل مبلغ سرمایه گذاری باید به عنوان سرمایه درگردش به کار گرفته شود.

با توجه نوسانات شدید قیمت ها و از طرف دیگر گستردگی انواع ماشین آلات موجود در بازار از لحاظ برند و امکانات، ارائه لیست قیمت دستگاه تزریق پلاستیک تنها موجب سردرگمی خوانندگان خواهد شد، بنابراین یک راه مناسب برای تخمین سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه تزریق پلاستیک اطلاع از حدود قیمت دستگاه تزریق پلاستیک بر اساس تناژ آن است. قیمت هر تن دستگاه تزریق پلاستیک چینی نو در سال 1402 به طور میانگین در بازه ی میان 8 تا 12 میلیون تومان قرار دارد.

برای مشاهده لیست قیمت دستگاه تزریق پلاستیک به مشاهده لیست قیمت دستگاه تزریق پلاستیک (nbmmachinery.com) مراجعه کنید.

درآمد تولید سبد پلاستیکی

برای تولید سبد 18 کیلویی میوه به یک دستگاه تزریق پلاستیک 380 تن با موتور معمولی (القایی)، یک دست قالب سبد و یک دستگاه آسیاب دهانه 60 سانتی متری احتیاج است که مجموع قیمت آنها برابر است با:

تجهیزات مورد نیاز برای تولید سبد 18 کیلویی قیمت ابتدای سال 1402 (تومان)
دستگاه تزریق 380 تن مخصوص تولید سبد 4،000،000،000
قالب سبد 18 کیلویی 350،000،000
آسیاب دهانه 60 سانت 250،000،000
مجموع (تومان)  4،600،000،000
تجهیزات و سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کارگاه تزریق پلاستیک

برای تولید سبد پلاستیکی، دست کم یک سوله 200 متری برای استقرار دستگاه، انبار مواد اولیه و انبار محصول تولیدی مورد نیاز است، هزینه اجاره سوله افزون بر مساحت و امکانات، به موقعیت مکانی آن نیز بستگی دارد، برای مثال هزینه اجاره ی یک سوله 200 متری مجهز به آب، گاز و برق سه فاز صنعتی در مناطق شمال غربی ایران در حدود ماهی 30 میلیون تومان است، در حالی که اجاره همین سوله در شهرک های صنعتی استان تهران هزینه بیشتری دارد، علاوه بر سرمایه لازم برای خرید تجهیزات و تامین فضای مورد نیاز، سرمایه در گردش برای خرید مواد اولیه تولید پلاستیک و پرداخت هزینه های برق و … نیز باید مورد توجه قرار گیرد، در مثال تولید سبد میوه 18 کیلویی با فرض فروش اعتباری محصول با بازپرداخت سه ماهه، سرمایه در گردش برای خرید حداقل 125 تن مواد اولیه در شروع کار ضروری است، مواد اولیه مورد استفاده در تولید سبد میوه، پرک پلاستیک آسیابی تزریقی است که میانگین قیمت هر کیلوی آن در ابتدای سال 1402 حدود 15 هزار تومان بوده است، با این حساب حداقل 1 میلیارد و 875 میلیون تومان سرمایه در گردش برای تامین مواد اولیه و تامین مخارج کارخانه برای یک بازه زمانی سه ماهه مورد نیاز است.

خط تولید سبد پلاستیکی (تجهیزات + سرمایه)
مشاهده مقاله

با جمع هزینه تجهیزات و سرمایه در گردش، برآوردی که برای راه اندازی خط تولید سبد 18 کیلویی به دست می آید در حدود 6 میلیارد  و 600 میلیون تومان است. البته با توجه به این نکته که قیمت های ذکر شده در این مثال مربوط به ابتدای سال 1402 است، در ماه های آتی سال جاری امکان افزایش آنها وجود خواهد داشت.

دوره بازگشت سرمایه (Payback Period) در تزریق پلاستیک چقدر است؟

دوره بازگشت سرمایه در حرفه تزریق پلاستیک برای هر محصولی متفاوت است، اما به صورت کلی نرخ بازگشت سرمایه و درآمد ماهانه تزریق پلاستیک بسیار مطلوب است. برای نمونه درآمد ماهانه تزریق پلاستیک 400 تن به طور متوسط در حدود ماهی 150 تا 200 میلیون تومان برآورد می شود، بر این اساس دوره بازگشت سرمایه تزریق پلاستیک در حرفه تولید سبد 18 کیلویی در حدود 3 سال طول می­کشد، اگرچه در موارد زیادی نیز به دلایل گوناگونی درآمدزایی افزایش یافته و دوره بازگشت سرمایه کوتاه تر می شود. تولید سبد پلاستیکی فشار زیادی به دستگاه تزریق پلاستیک وارد می­آورد و آن را با سرعت زیادی فرسوده می­کند. میانگین عمر مفید دستگاه­های تزریق سبد عموماً در حدود 8 سال است که در مقایسه با صنایع دیگر مانند صنعت تولید قطعات خودرو و لوازم خانگی کوتاه به نظر می­رسد. دوره بازگشت سرمایه 3 ساله به این معنی است که درآمد کسب شده پس از گذشت 3 سال با اصل سرمایه اختصاص داده شده به خرید دستگاه، قالب و لوازم جانبی برابری خواهد کرد و به عبارتی دستگاه پول خود را در می­آورد، پس از آن دستگاه تزریق پلاستیک اختصاص داده شده به تولید سبد برای 5 سال از مجموع 8 سال به درامد زایی خالص خواهد پرداخت که این نشان دهنده ی سودآوری بالای کسب و کار تزریق پلاستیک است. در خصوص تولید قطعات دیگر مانند لوازم خانگی و تجهیزات پزشکی که به اندازه ی سبد میوه دستگاه تزریق پلاستیک را فرسوده نمی کنند، عمر مفید دستگاه ممکن است به چند دهه نیز برسد، بنا بر این با در نظر گرفتن نرخ بازگشت سرمایه دستگاه تزریق به این نتیجه خواهیم رسید که بی دلیل نیست از دستگاه تزریق پلاستیک با عنوان دستگاه چاپ اسکناس یاد می­شود.

نرخ بازگشت سرمایه (ROI) در تزریق پلاستیک چقدر است؟

نرخ بازگشت سرمایه در صنعت تزریق پلاستیک بین 30 تا 50 درصد است که در مقایسه با بسیاری از صنایع تولیدی عددی بسیار مطلوب است و با توجه به آینده ی روشن این صنعت، سرمایه گذاری هوشمندانه و حساب شده در آن اقدامی بسیار سودمند خواهد بود.

دوره بازگشت سرمایه در برخی از صنایع تولیدی مانند تولید لوازم خانگی، تولید تجهیزات پزشکی پلاستیکی، تولید وسایل یکبار مصرف پزشکی، تولید قطعات پلاستیکی بهداشتی و آرایشی معمولاً در حدود 2 سال و برای سایر صنایع مانند تولید ظروف یکبار مصرف، تولید قطعات خودرو و تولید سبد 3 سال می باشد.

محصولات پلاستیکی با تقاضای روزافزونی مواجه هستند، بنابراین همیشه تولیدکنندگان تازه وارد می توانند به عرصه رقابت وارد شده و از مزایای تولید بهره مند شوند. در این میان حتما باید به بازار فروش محصول به صورت ویژه ای توجه شود. در تمام اصناف تولیدی، فروش محصول همواره مهم تر از تولید آن بوده و چنانچه محصول تولید شده به موقع و با قیمت مناسب به فروش نرسد، تولیدکننده با خطر ورشکستگی روبرو خواهد شد.

توصیه ی اکید این است که پیش از تولید هر محصولی، ابتدا بازار هدف محصول خود را شناسایی و با دقت ارزیابی کنید، حتی با خریداران بالقوه وارد مذاکره و عقد قرارداد شوید تا از این راه ریسک سرمایه گذاری خود را به حداقل برسانید.

سود تزریق پلاستیک

سودآوری تزریق پلاستیک در آینده چگونه خواهد بود؟

راه اندازی کسب و کار تزریق پلاستیک مستلزم سرمایه گذاری اولیه قابل توجهی در ماشین آلات، قالب، مواد اولیه و تاسیسات است، بنابراین پیش از اقدام به این کار لازم است تا یک دید کلی درباره آینده بازار و این صنعت بدست آورد.

با افزایش فرهنگ مصرف کننده مبتنی بر راحتی، تقاضا برای محصولات پلاستیکی تزریقی به طور پیوسته در حال افزایش است. قطعات پلاستیکی به طور گسترده در صنایعی مانند خودروسازی، لوازم خانگی، لوازم الکترونیک، پزشکی و بسته بندی استفاده می شوند.

گزارش های تحقیقات بازار حاکی از چشم انداز مثبت صنعت تزریق پلاستیک و پیش بینی رشد ثابت در سال های آینده است. رشد آتی این صنعت به عواملی مانند پیشرفت های فناورانه، گسترش دامنه کاربرد محصولات پلاستیکی و افزایش آگاهی عمومی از مفهوم توسعه پایدار نسبت داده می شود.

ارزش بازار جهانی پلاستیک در سال 2022 میلادی نزدیک به 609 میلیارد دلار بوده است که تا سال 2028 به حدود 811 میلارد دلار خواهد رسید. رشد 33 درصدی این صنعت تنها در طول 6 سال می تواند فرصت ها و پتانسیل های فراوانی را برای توسعه کارخانجات تولید پلاستیک پدید آورد.

چگونه می­توان درآمد زایی تزریق پلاستیک را افزایش داد؟

برای کسب درآمد بیشتر از تزریق پلاستیک باید در نخستین گام دانش تخصصی خود را در ارتباط با مواد اولیه و دستگاه تزریق پلاستیک را بالا ببرید. شناخت فرایند کار دستگاه و ویژگی­های مواد اولیه پلیمری این امکان را به شما می­دهد تا بهره وری خط تولید محصولتان را افزایش دهید و از این راه سود بیشتری بدست آورید.

انتخاب محصول و زمینه کاری مناسب یکی از مهمترین عوامل موثر بر میزان سود تزریق پلاستیک است، به طوری که سود تولید پلاستیک برای محصولاتی که بازار فروش آنها به اشباع نرسیده و رقبای کمتری دارند همواره بیشتر است. بنابراین تغییر محصول در بسیاری از مواقع مهم ترین روش برای افزایش سود و درآمد در صنعت تزریق پلاستیک به شمار می­رود.

استفاده از روش­های اتوماسیون تولید در تزریق پلاستیک مانند استفاده از انواع کانوایر، قالب راهگاه گرم، ربات­های قطعه بردار و اینسرت گذار یکی دیگر از راه­های افزایش سود تزریق پلاستیک محسوب می­شوددر این روش با حذف کامل و یا کاهش تعداد نیروی انسانی، در هزینه نیروی انسانی صرفه جویی شده و سود دهی افزایش می­یابد.

خرید دستگاه تزریق پلاستیک با کیفیت و دارای فناوری پیشرفته یکی دیگر از روش­های بسیار موثر برای افزایش سودآوری در صنعت تزریق پلاستیک است. از جمله مهم ترین مزایای استفاده از دستگاه تزریق با کیفیت و پیشرفته می­توان به بازدهی تولید بالا، کاهش ضایعات تولید، نرخ خرابی بسیار پایین و افزایش کیفیت محصول تولیدی اشاره کرد.

به طور کلی 8 روش اصلی برای افزایش سود تزریق پلاستیک عبارتند از:

 • شناسایی و فعالیت در بازارهای بکر و پر سود
 • پیاده سازی استراتژی فروش و بازاریابی موثر
 • استفاده از ماشین آلات پیشرفته
 • بهینه سازی قیمتی مواد اولیه و افزودنی ها
 • بهبود طراحی و بهینه سازی قالب
 • کاهش ضایعات تولید
 • بهینه سازی فرایند تولید
 • ایجاد روابط استراتژیک با تامین کنندگان و مشتریان

چرا حرفه ی تزریق پلاستیک بسیار سودآور است؟

تزریق پلاستیک به عنوان یک روش برای تولید انبوه قطعات و محصولات پلاستیکی، نه تنها حرفه­ای پولساز و پر تقاضا است بلکه ویژگی­های منحصر به فرد دیگری نیز دارد برای علاقه مندان سرمایه گذاری در کسب و کارهای تولیدی بسیار جذاب می­باشند.

بازدهی بازگشت سرمایه سالانه تزریق پلاستیک بین 30 تا 50 است که بازه­ای مطلوب در کسب و کارهای تولیدی به حساب می­آید. این میزان بازدهی به این معنی است که درآمد حاصله از یک دستگاه تزریق پلاستیک در هر سال بین 30 تا 50 درصد هزینه صرف شده برای خرید آن است، بنابراین سودآوری در این صنف بسیار بالا است.

قطعات تولید شده با دستگاه تزریق پلاستیک بسیار پر کاربرد می­باشند بسیاری از آنها استفاده روزمره و یا مصرفی دارند که باعث وجود تقاضای همیشگی می­شود. علاوه بر حمل و نقل قطعات پلاستیکی به فواصل دور اغلب اقتصادی نیست، چنین مساله­ای باعث خلق مزیت رقابتی برای تولید کنندگان محلی می­شود چرا که برای دسترسی به بازارهای محلی هزینه حمل و نقل کمتری می­پردازند. این مزیت بالقوه همواره این فرصت را در اختیار سرمایه گذاران قرار می­دهد که با راه­اندازی کارگاه تزریق پلاستیک در نزدیکی بازار هدف، فروش محصول و کسب درآمد از این حرفه را تضمین کنند.

دیگر مزایای مهم دستگاه تزریق پلاستیک مانند کاربری آسان، تولید تک فرایندی، نرخ تولید بالا، قابلیت اتوماسیون، هزینه تولید پایین و قیمت مناسب مواد اولیه باعث محبوبیت روز افزون این دستگاه شده است. معتبر­ترین پیش­بینی­ها ارزش بازار محصولات پلاستیکی در چند دهه آینده را صعودی ارزیابی می­کنند، از این رو سرمایه گذاری هوشمندانه در حوزه تولید قطعات تزریقی پلاستیکی یکی از کم ریسک ترین سرمایه گذاری­های تولیدی به شمار می­رود.

مشاوره رایگان انتخاب دستگاه تزریق پلاستیک

شما همراهان گرامی می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه خرید دستگاه تزریق پلاستیک با کارشناسان فروش نکو بهینه ماشین از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید و در کمترین زمان ممکن بهترین دستگاه تزریق پلاستیک مناسب ایده‌های خود را انتخاب نمایید.

درآمد ماهیانه دستگاه تزریق پلاستیک در بازه 30 تا 150 میلیون تومان قرار می گیرد. به طور کلی، تزریق پلاستیک به دلیل هزینه نسبتاً پایین مواد اولیه و بازده تولید بالای دستگاه تزریق پلاستیک صنعتی بسیار سودآور است.

درآمد ماهیانه تزریق پلاستیک در بازه 30 تا 150 میلیون تومان قرار می گیرد.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید دستگاه تزریق پلاستیک نو در سال 1402 حدود 1 میلیارد تومان است.

شرکت NBM بهترین خدمات پس از فروش دستگاه تزریق پلاستیک در ایران را ارائه می­دهد و نماینده انحصاری شرکت Yizumi به عنوان یکی از 10 برند برتر دستگاه تزریق پلاستیک در جهان است.

Reference:

https://www.statista.com/statistics/1060583/global-market-value-of-plastic/

Injection Molding Machine Market Size, Growth and Share | Analysis Report [2030 (fortunebusinessinsights.com)

Injection Molding Market Size & Share Report, 2022-2030 (grandviewresearch.

Injection Molding Process, Defects, Plastic (custompartnet.com)

37 دیدگاه

 • با اهدای سلام، تصمیم به راه اندازی کارگاه تزریق پلاستیک دارم چگونه میتوانم به مقدار سرمایه اولیه این شغل پی ببرم. ممنون

  • با سلام و احترام، جناب عزیزخانی میزان سرمایه اولیه در تزریق پلاستیک وابسته به محصول تولیدی و دستگاه و تجهیزات مورد نیاز متفاوت هستش، برای راهنمایی بیشتر میتونید با همکاران واحد فروش ما تماس حاصل فرمایید.

 • سلام .برای تولید تابلو برق pvc با ابعاد از ۲۰۰در۳۰۰ میلیمتر تا ۸۰۰ در ۱۰۰۰ میلیمتر چه دستگاهی باید تهیه کنم

  • با سلام و احترام، جناب خلیلی عزیز برای راهنمایی در راستای راه‌اندازی خط تولید با همکاران واحد فروش با شماره 02174914 در ارتباط باشید.

  • با درود و سپاس از شما. برای تعیین تناژ مورد نیاز و ارائه پیشنهاد دستگاه، اطلاعات بیشتری مورد نیاز است. لطفا ضخامت قطعات، مشخصات مواد اولیه و در صورت امکان نقشه قطعاتمورد نظر را برای کارشناسان فروش NBM ارسال فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *