نکات-مهم-خرید-دستگاه-تزریق-پلاستیک-چیست؟

تزریق پلاستیک یکی از مهم­ترین فرآیندهای تولید است که امکان تولید طیف وسیعی از محصولات پلاستیکی را فراهم می­کند. تفاوتی ندارد که یک استارتاپ نوپا و یا یک تولید کننده با سابقه در حوزه پلاستیک باشید، در هر دو صورت انتخاب دستگاه تزریق پلاستیک مناسب برای موفقیت کسب و کار شما ضروری است.

با وجود گزینه­‌های بسیار زیاد در بازار، انتخاب بهترین دستگاه تزریق پلاستیک برای نیازهای خاص شما می­تواند کاری بسیار دشوار باشد. در این مقاله، نکات مهم و کلیدی را که باید در هنگام انتخاب دستگاه تزریق پلاستیک در نظر بگیرید، از جمله تناژ، ابعاد گیره، واحد تزریق، سیستم کنترل، اندازه دستگاه، شهرت برند و قیمت دستگاه را بررسی خواهیم کرد.

با درک بهتر این نکات، شما قادر خواهید بود تصمیمی آگاهانه گرفته و بر روی خرید دستگاه تزریق پلاستیک سرمایه گذاری کنید که نیازهای تولید شما را برآورده ساخته و بیشترین بازده سرمایه گذاری را ارائه دهد.

 

در هنگام خرید دستگاه تزریق پلاستیک به نکات زیر توجه کنید:

انتخاب مقدار مناسب تناژ یا نیروی گیره دستگاه

تناژ یکی از مهم­ترین فاکتورهایی است که در انتخاب دستگاه تزریق پلاستیک باید در نظر گرفته شود، این ویژگی به حداکثر مقدار نیرویی اشاره دارد که گیره دستگاه می­تواند ایجاد کند. نیروی گیره دستگاه معمولاً بر حسب کیلونیوتن و یا تن بیان می­شود و بسیار مهم است که مقداری ضریب اطمینان نیز در نظر بگیرید تا هم دستگاه بیش از حد تحت فشار قرار نگیرد و هم از توانایی آن برای تولید قطعه مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید.

دریافت مشاوره فنی از شرکت سازنده دستگاه تزریق پلاستیک و یا قالب‌ساز با تجربه می­تواند به شما کمک کند تا دستگاهی با تناژ کافی برای تامین نیازهای تولیدتان را انتخاب کنید.

دستگاه‌های تزریق پلاستیک در تناژ یا گیره دستگاه تزریق پلاستیک به موارد ذیل تقسیم می‌گردند:

انتخاب ابعاد مناسب گیره دستگاه

ابعاد گیره دستگاه تزریق پلاستیک شامل اندازه صفحات گیره، کورس بازشو و فاصله میان تایبارها، تعیین کننده اندازه قالب­‌هایی است که می­تواند بر روی دستگاه نصب شود. هنگام انتخاب دستگاه تزریق پلاستیک، بسیار مهم است که اندازه محصولاتی را که می­‌خواهید تولید کنید در نظر گرفته و پس از تخمین ابعاد قالب و یا استعلام از قالبساز در این خصوص، دستگاهی با ابعاد گیره متناسب با قالب­‌هایتان را انتخاب کنید.

سیستم های روانکاری خودکار گیره دستگاه تزریق پلاستیک
مشاهده مقاله

تعیین مشخصات واحد تزریق دستگاه 

واحد تزریق دستگاه تزریق پلاستیک از قیف، سیلندر، ماردون و دیگر اجزائی تشکیل شده است که وظیفه ذوب پلاستیک و تزریق آن به قالب را بر عهده دارند. مشخصات و نوع واحد تزریق به جنس، وزن، پیچیدگی و ضخامت محصول تولیدی بستگی دارد و سازگاری با مواد اولیه، کیفیت قطعات نهایی و سرعت تولید محصول را تعیین می­کند.

هنگام انتخاب ماشین، مهم است که نوع مواد اولیه‌­ای که قرار است مورد استفاده قرار دهید را در نظر بگیرید و واحد تزریقی را انتخاب کنید که با این مواد سازگار باشد. علاوه بر این حداکثر وزن تزریق، قطر سیلندر و ماردون، کورس جک تزریق، سرعت تزریق، سرعت گردش ماردون و سیستم کنترل بک پرشر از جمله مشخصاتی است که در هنگام انتخاب واحد تزریق باید مورد توجه قرار دهید.

دستگاه‌های تزریق پلاستیک بر حسب شات تزریق به موارد ذیل تقسیم می‌گردند:

انتخاب سیستم کنترلر مناسب برای دستگاه تزریق

سیستم کنترل یا کنترلر دستگاه تزریق پلاستیک، یک سیستم کامپیوتری است که فرآیند تزریق پلاستیک را مدیریت و بر آن نظارت می­کند. کنترلر دستگاه تزریق پلاستیک نقشی محوری در تضمین تولید با ثبات و با کیفیت دارد. کنترلر به شما این امکان را می­دهد که پارامترهای فرآیندی مانند دما، فشار و سرعت را تنظیم و کنترل کنید تا مطمئن شوید که قطعات نهایی مطابق با مشخصات تعیین شده شما تولید می­‌شوند.

هنگام انتخاب دستگاه تزریق، مهم است که قابلیت­های سیستم کنترل مورد نیاز خود را سنجیده و کنترلری را انتخاب کنید که ویژگی های مورد نیاز برای دستیابی به اهداف تولید شما را فراهم کند. علاوه بر این بسیار مهم است که سیستم کنترلی را انتخاب کنید که کاربر پسند باشد تا بتواند به سادگی توسط نیروی کار مورد استفاده قرار گیرد.

 

نکات مهم در انتخاب دستگاه تزریق پلاستیک

بررسی ابعاد و اندازه دستگاه تزریق پلاستیک با توجه به فضای کارگاه

اندازه دستگاه تزریق پلاستیک برای اطمینان از اینکه بتواند در کارخانه یا محل تولید شما قرار گیرد حیاتی است و باید به اندازه کافی کوچک باشد تا در فضایی که در دسترس دارید جا شود. با توجه به نکاتی که تا کنون مطرح شدند، ممکن است ناچار استفاده دستگاهی با تناژ خاص باشید که برای فضای کارخانه شما بیش از اندازه بزرگ باشد، در این حالت تنها راه حل ممکن انتخاب دستگاه تزریق پلاستیکی است که فضای کمتری را اشغال می­کند.

تولید ظروف بسته بندی مواد غذایی با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک
مشاهده مقاله

انتخاب دستگاه تزریق دو صفحه­‌ای در بسیاری از موارد چاره‌­ساز است به این دلیل که نسبت به دستگاه­‌های تزریق سه صفحه‌­ای با تناژ برابر، طول کمتری دارد و فضای کمتری را اشغال می­کند.

شهرت و اعتبار برند سازنده دستگاه تزریق پلاستیک یا نماینده انحصاری آن

هنگام انتخاب دستگاه تزریق پلاستیک، بسیار مهم است که شهرت و اعتبار شرکت سازنده و همچنین نماینده انحصاری آن را در نظر گرفته و از تعهد آنها به ارائه پشتیبانی و خدمات پس از فروش مطمئن شوید. در بررسی سابقه شرکت سازنده یا نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش آن به کیفیت، حسن شهرت و تعهد به مشتری مداری توجه ویژه‌­ای نمایید تا خرید دستگاه تزریق پلاستیک مورد نیاز خود را با خیال راحت انجام دهید.

حتماً دستگاه تزریق پلاستیک را از برندی باسابقه و متعهد به ارائه پشتیبانی انتخاب کنید تا مطمئن باشید که دستگاه شما به خوبی نگهداری می­شود و در صورت نیاز به تعمیر و نگهداری در آینده، شرکتی معتبر و با تیم پشتیبانی و خدمات پس از فروش با تجربه پاسخگوی شما خواهد بود. انتخاب برند مناسب آرامش خاطر شما را فراهم کرده و پایداری بازشگت سرمایه شما را تضمین می­کند.

 

ارزیابی اقتصادی و انتخاب دستگاه تزریق پلاستیک بر حسب بودجه‌ 

قیمت دستگاه تزریق پلاستیک عامل مهمی است که باید هنگام انتخاب دستگاه تزریق پلاستیک در نظر گرفت. قیمت دستگاه تعیین کننده سرمایه‌­گذاری اولیه و دوره بازگشت سرمایه­‌ای است که می­توانید انتظار داشته باشید. هنگام انتخاب دستگاه باید ویژگی­‌های مورد نیاز، الزامات تولید و بودجه خود را در نظر بگیرید و دستگاه تزریق پلاستیکی را انتخاب کنید که بیشترین تعادل بین هزینه و عملکرد را فراهم کند.

به دلیل گوناگونی برندها و انواع مختلف دستگاه تزریق پلاستیک مانند دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیکی، هیبریدی و تمام برقی، قیمت دستگاه­‌ها با یکدیگر بسیار متفاوت است. برای اتخاذ بهترین تصمیم در دهنگام خرید دستگاه، لیستی از نیازمندی­‌های خود را تهیه و سقف بودجه خود را تعیین کنید، سپس ماشینی را انتخاب کنید که با توجه به مبلغ سرمایه گذاریتان، بیشترین ارزش را برای شما فراهم کند.

برای مشاهده لیست قیمت دستگاه تزریق پلاستیک به مشاهده لیست قیمت دستگاه تزریق پلاستیک (nbmmachinery.com)مراجعه کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص موارد کاربرد و ویژگی‌­های هر یک از انواع دستگاه تزریق پلاستیک، با مشاوران ما در ارتباط باشید.

نتیجه گیری

به طور خلاصه، انتخاب دستگاه تزریق پلاستیک مناسب نیاز به بررسی دقیق چندین عامل کلیدی از جمله تناژ، ابعاد گیره، مشخصات واحد تزریق، سیستم کنترل، ابعاد دستگاه، شهرت و اعتبار برند و تحلیل اقتصادی دارد. با درک این عوامل و دریافت مشاوره از افراد متخصص، قادر خواهید بود تا با گزینش دستگاه تزریق پلاستیک مناسب، آینده کسب و کار خود را تضمین و سودآوری پایداری را تجربه کنید.

 

 

23 دیدگاه

  • سلام عرض ادب دارم خدمتتون، سوالم اینه که با دستگاه تزریق میشه حباب لامپ LED و بدنه انواع لامپ رو تولید کرد؟

    • با درود و سپاس از شما. برای تولید حباب لامپ LED، می توانید از انواع دستگاه های تزریق پلاستیک NBM استفاده کنید. برای تولید بدنه لامپ LED، دستگاه تزریق پلاستیک عمودی YIZUMI بهترین گزینه برای شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *